Главная Тезисы Актуальные вопросы ортопедии у взрослых Електрозварювання – новий крок в оперативному лікуванні остеоартрозу

Електрозварювання – новий крок в оперативному лікуванні остеоартрозу

Мета роботи та матеріали і методи: Серед захворювань опорно-рухового апарату остеоартроз («деформуючий артроз» - патологія суглобів, яка зумовлена дегенеративно- дистрофічними процесами, які викликані процесом старіння організму) - займає перше місце і становить біля 35%. Дегенеративно-дистрофічні пошкодження суглобів уражають людей найпрацездатнішого періоду життя і досягають свого апогею у людей старшого та похилого віку. Хворіють частіше жінки, особливо після менопаузи, коли в швидких темпах починається розвиток остеопорозу.

Уже в 2 – 3 стадії розвитку остеоартрозу у хворих болі в суглобах стають нестерпними, із-за втрати конгруентності суглобових елементів, і єдиним ефективним способом відновлення втраченої функції кінцівки, на даний час є ендопротезування. Згідно статистичних даних різних держав щороку ендопротезування необхідне для 500 – 1000 хворих на 1 міл.населення. Наприклад у дев’яти міліонній Швеції щороку проводиться 10 000 операцій тотальної заміни суглобів, уражених остеоартрозом, а в США щороку таких операцій проводиться більше, ніж півмільйону. Приведена статистика вказує, що в Україні потреба на виконання таких операцій хворим на остеоартроз складає 25 – 40 тисяч щороку.

Ендопротезування є складною маніпуляцією, яка вимагає високого рівня кваліфікації лікаря а для хворого – це 1,5 – 2 години перебування під наркозом для знеболювання операції, яка супроводжується значною крововтратою, що обумовлено особливостями кровопостачання даних ділянок. Зменшення травматичності та тривалості оперативних втручань в травматології-ортопедії , є актуальною проблемою і одним із нагальних питань наукового пошуку багатьох ортопедів, що займаються ендопротезуванням. Під час такої об’емної та досить тяжкої операції, як ендопротезування, 50% робочого часу витрачається на гемостаз та перев’язування судин, що значно збільшує час, необхідний для операвного втручання.

Застосування електрозварювання дає можливість забезпечення гемостазу при проведенні оперативних втручань не завдаючи істотного деструктивного впливу на живі тканини пацієнта. Паралельно, на відміну від коагуляційних методів, дає можливість здійснювати з′єднання тканин.

Висновок: Враховуючи вище вказане, не викликає сумнівів актуальність даної роботи, оскільки впровадження надійних способів гемостазу дозволить значно зменшити об’єм крововтрати, а відповідно тривалість оперативного втручання та строки післяопераційної реабілітації, і тим самим приведе до поліпшення результатів лікування.

Музиченко П.Ф., Даниленко І.В., Рогозинський В.О. 
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, м.Київ 
Київська клінічна лікарня № 9, м.Київ, Україна.

 

Информация на данном сайте не является руководством к самолечению!
Консультация с лечащим врачом - обязательна!