Главная Тезисы Артроскопия в травматологии и ортопедии Роль артроскопії в діагностиці синовітів колінного суглоба

Роль артроскопії в діагностиці синовітів колінного суглоба

Ціль. Вивчити діагностичні можливості артроскопії при різних захворюваннях колінного суглоба.

Матеріали та методи. Досліджено 121 хворий з синовітом колінного суглоба у віці 15-65 років. Виникнення синовіту у всіх цих пацієнтів пов’язано з захворюваннями (хворі з травмами та, як наслідок, посттравматичним синовітом, не враховувались). Діагностичну цінність рентгенографії, УЗД та МРТ оцінювали ретроспективно, з урахуванням даних артроскопії. В аналіз включено захворювання, які найбільше траплялися: ревматоїдний, реактивний, мікрокристалічний та ідіопатичний артрити.

Використовувались методи: загальноклінічні, лабораторні (загальний та біохімічний аналізи крові, загальний та біохімічний аналізи сечі, мікробіологія крові та синовіальної рідини, імунологія синовіальної рідини та оболонки, патоморфологія синовіальної рідини та оболонки, біохімічний аналіз синовіальної рідини та включень), інструментальні ( МРТ, УЗД, рентгенографія).

Результати. Клінічно діагностовано 48 (39,7%) хворих з синовітом внаслідок реактивного артриту, 45 (37,3%) хворих з синовітом внаслідок ревматоїдного артриту, 5 (4,1%) хворих з синовітом внаслідок мікрокристалічного артриту 2 (1,6%) та 21 (17,3%) хворий з ідіопатичним артритом. Аналіз даних клінічного дослідження та артроскопії у хворих з синовітом колінного суглоба виявив співпадіння діагнозу в 87% випадків. Дані рентгенографії були малоінформативними, дані УЗД підтверджували діагноз в 70%. Співпадіння даних МРТ та артроскопії мало місце у 88% випадків. Таким чином серед неінвазивних методів дослідження найбільш інформативним є МРТ.

Висновки. Артроскопія є ”золотим” стандартом в діагностиці синовітів колінного суглоба та дає можливість одночасно виконати необхідні лікувальні маніпуляції.

Герасименко С.І., Костогриз О.А., Костогриз Ю.О., Нечипоренко Р.В. 
ДУ “Інститут травматології та ортопедії НАМН України”,м. Київ, Україна

 

Информация на данном сайте не является руководством к самолечению!
Консультация с лечащим врачом - обязательна!